FishHigh ProteinLow CarbLow FatZero Carb
Fish, Rockfish, Pacific, Mixed Species
164 calories per 1 serving (Fish, Rockfish, Pacific, Mixed Species, Dry Heat, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 109 kcal |
| Protein | 22.2g |
| Carbohydrates | 0g |
| Fat | 1.62g |
| Fiber | 0g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 89mg |
Per serving (1 serving (Fish, Rockfish, Pacific, Mixed Species, Dry Heat, 150g))
| Calories | 164 kcal |
| Protein | 33.3g |
| Carbohydrates | 0.0g |
| Fat | 2.4g |
Macronutrient Ratio
Protein 86%Carbs 0%Fat 14%
About Fish, Rockfish, Pacific, Mixed Species
Fish, Rockfish, Pacific, Mixed Species, Dry Heat contains 109 calories per 100g serving, with 22.2g protein, 0g carbs, and 1.62g fat. It is an excellent source of protein, making it ideal for muscle building and recovery.
How Fish, Rockfish, Pacific, Mixed Species Fits Your Macros
- Fish, Rockfish, Pacific, Mixed Species is an excellent source of protein, with 86% of its calories coming from protein.
- This food contains virtually no carbohydrates, making it suitable for low-carb and ketogenic diets.
More in Saltwater Fish
Food: Abalone
Cooking: Cooked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow Fat
Food: Anchovy (Canned in Oil)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Barramundi
Cooking: Baked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbLow Fat
Food: Canned Salmon (Pink)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
More Fish
Food: Catfish (Breaded, Fried)
Fish > Freshwater Fish
Food: Clam
Cooking: Steamed
Fish > Mollusks
High ProteinLow Fat
Food: Crab Meat
Cooking: Steamed
Fish > Crab & Lobster
Low CarbLow FatZero Carb
Food: Fish, Bass, Fresh Water, Mixed Species
Cooking: Raw
Fish > Freshwater Fish
Low CarbZero Carb
Track this food in your meal
Add Fish, Rockfish, Pacific, Mixed Species to our Calorie Calculator and see your daily totals.