FishLow CarbLow FatZero Carb
Fish, Halibut, Atlantic And Pacific
Cooking Method: Raw
137 calories per 1 serving (Fish, Halibut, Atlantic And Pacific, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 91 kcal |
| Protein | 18.6g |
| Carbohydrates | 0g |
| Fat | 1.33g |
| Fiber | 0g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 68mg |
Per serving (1 serving (Fish, Halibut, Atlantic And Pacific, 150g))
| Calories | 137 kcal |
| Protein | 27.9g |
| Carbohydrates | 0.0g |
| Fat | 2.0g |
Macronutrient Ratio
Protein 86%Carbs 0%Fat 14%
About Fish, Halibut, Atlantic And Pacific
Fish, Halibut, Atlantic And Pacific (Raw) contains 91 calories per 100g serving, with 18.6g protein, 0g carbs, and 1.33g fat. It is an excellent source of protein, making it ideal for muscle building and recovery.
How Fish, Halibut, Atlantic And Pacific Fits Your Macros
- Fish, Halibut, Atlantic And Pacific is an excellent source of protein, with 86% of its calories coming from protein.
- This food contains virtually no carbohydrates, making it suitable for low-carb and ketogenic diets.
More in Saltwater Fish
Food: Abalone
Cooking: Cooked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow Fat
Food: Anchovy (Canned in Oil)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Barramundi
Cooking: Baked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbLow Fat
Food: Canned Salmon (Pink)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
More Fish
Food: Catfish (Breaded, Fried)
Fish > Freshwater Fish
Food: Clam
Cooking: Steamed
Fish > Mollusks
High ProteinLow Fat
Food: Crab Meat
Cooking: Steamed
Fish > Crab & Lobster
Low CarbLow FatZero Carb
Food: Fish, Bass, Fresh Water, Mixed Species
Cooking: Raw
Fish > Freshwater Fish
Low CarbZero Carb
Track this food in your meal
Add Fish, Halibut, Atlantic And Pacific to our Calorie Calculator and see your daily totals.