FishLow Fat
Fish, Gefiltefish, Commercial, Sweet Recipe
126 calories per 1 serving (Fish, Gefiltefish, Commercial, Sweet Recipe, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 84 kcal |
| Protein | 9.07g |
| Carbohydrates | 7.41g |
| Fat | 1.73g |
| Fiber | 0g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 524mg |
Per serving (1 serving (Fish, Gefiltefish, Commercial, Sweet Recipe, 150g))
| Calories | 126 kcal |
| Protein | 13.6g |
| Carbohydrates | 11.1g |
| Fat | 2.6g |
Macronutrient Ratio
Protein 45%Carbs 36%Fat 19%
About Fish, Gefiltefish, Commercial, Sweet Recipe
Fish, Gefiltefish, Commercial, Sweet Recipe contains 84 calories per 100g serving, with 9.07g protein, 7.41g carbs, and 1.73g fat. It provides a balanced nutritional profile suitable for a variety of dietary needs.
How Fish, Gefiltefish, Commercial, Sweet Recipe Fits Your Macros
- Fish, Gefiltefish, Commercial, Sweet Recipe provides a moderate amount of protein, with 45% of its calories from protein.
- Fish, Gefiltefish, Commercial, Sweet Recipe has a balanced carbohydrate content at 36% of total calories.
More in Saltwater Fish
Food: Abalone
Cooking: Cooked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow Fat
Food: Anchovy (Canned in Oil)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Barramundi
Cooking: Baked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbLow Fat
Food: Canned Salmon (Pink)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
More Fish
Food: Catfish (Breaded, Fried)
Fish > Freshwater Fish
Food: Clam
Cooking: Steamed
Fish > Mollusks
High ProteinLow Fat
Food: Crab Meat
Cooking: Steamed
Fish > Crab & Lobster
Low CarbLow FatZero Carb
Food: Fish, Bass, Fresh Water, Mixed Species
Cooking: Raw
Fish > Freshwater Fish
Low CarbZero Carb
Track this food in your meal
Add Fish, Gefiltefish, Commercial, Sweet Recipe to our Calorie Calculator and see your daily totals.