Fish
Fish, Croaker, Atlantic, Breaded And Fried
332 calories per 1 serving (Fish, Croaker, Atlantic, Breaded And Fried, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 221 kcal |
| Protein | 18.2g |
| Carbohydrates | 7.54g |
| Fat | 12.7g |
| Fiber | 0.4g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 348mg |
Per serving (1 serving (Fish, Croaker, Atlantic, Breaded And Fried, 150g))
| Calories | 332 kcal |
| Protein | 27.3g |
| Carbohydrates | 11.3g |
| Fat | 19.1g |
Macronutrient Ratio
Protein 34%Carbs 14%Fat 52%
About Fish, Croaker, Atlantic, Breaded And Fried
Fish, Croaker, Atlantic, Breaded And Fried contains 221 calories per 100g serving, with 18.2g protein, 7.54g carbs, and 12.7g fat. It offers a balanced mix of protein and fats, making it a satisfying and nutrient-dense choice.
How Fish, Croaker, Atlantic, Breaded And Fried Fits Your Macros
- Fish, Croaker, Atlantic, Breaded And Fried provides a moderate amount of protein, with 34% of its calories from protein.
- Fat makes up 52% of the calories in Fish, Croaker, Atlantic, Breaded And Fried, providing a moderate amount of dietary fat.
More in Saltwater Fish
Food: Abalone
Cooking: Cooked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow Fat
Food: Anchovy (Canned in Oil)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Barramundi
Cooking: Baked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbLow Fat
Food: Canned Salmon (Pink)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
More Fish
Food: Catfish (Breaded, Fried)
Fish > Freshwater Fish
Food: Clam
Cooking: Steamed
Fish > Mollusks
High ProteinLow Fat
Food: Crab Meat
Cooking: Steamed
Fish > Crab & Lobster
Low CarbLow FatZero Carb
Food: Fish, Bass, Fresh Water, Mixed Species
Cooking: Raw
Fish > Freshwater Fish
Low CarbZero Carb
Track this food in your meal
Add Fish, Croaker, Atlantic, Breaded And Fried to our Calorie Calculator and see your daily totals.