FishHigh ProteinLow CarbKeto Friendly
Fish, Caviar, Black And Red, Granular
396 calories per 1 serving (Fish, Caviar, Black And Red, Granular, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 264 kcal |
| Protein | 24.6g |
| Carbohydrates | 4g |
| Fat | 17.9g |
| Fiber | 0g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 1500mg |
Per serving (1 serving (Fish, Caviar, Black And Red, Granular, 150g))
| Calories | 396 kcal |
| Protein | 36.9g |
| Carbohydrates | 6.0g |
| Fat | 26.9g |
Macronutrient Ratio
Protein 36%Carbs 6%Fat 58%
About Fish, Caviar, Black And Red, Granular
Fish, Caviar, Black And Red, Granular contains 264 calories per 100g serving, with 24.6g protein, 4g carbs, and 17.9g fat. It is an excellent source of protein, making it ideal for muscle building and recovery.
How Fish, Caviar, Black And Red, Granular Fits Your Macros
- Fish, Caviar, Black And Red, Granular provides a moderate amount of protein, with 36% of its calories from protein.
- Fat makes up 58% of the calories in Fish, Caviar, Black And Red, Granular, providing a moderate amount of dietary fat.
More in Saltwater Fish
Food: Abalone
Cooking: Cooked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow Fat
Food: Anchovy (Canned in Oil)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Barramundi
Cooking: Baked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbLow Fat
Food: Canned Salmon (Pink)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
More Fish
Food: Catfish (Breaded, Fried)
Fish > Freshwater Fish
Food: Clam
Cooking: Steamed
Fish > Mollusks
High ProteinLow Fat
Food: Crab Meat
Cooking: Steamed
Fish > Crab & Lobster
Low CarbLow FatZero Carb
Food: Fish, Bass, Fresh Water, Mixed Species
Cooking: Raw
Fish > Freshwater Fish
Low CarbZero Carb
Track this food in your meal
Add Fish, Caviar, Black And Red, Granular to our Calorie Calculator and see your daily totals.