FishLow CarbLow FatZero Carb
Fish, Perch, Mixed Species
Cooking Method: Raw
137 calories per 1 serving (Fish, Perch, Mixed Species, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 91 kcal |
| Protein | 19.4g |
| Carbohydrates | 0g |
| Fat | 0.92g |
| Fiber | 0g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 62mg |
Per serving (1 serving (Fish, Perch, Mixed Species, 150g))
| Calories | 137 kcal |
| Protein | 29.1g |
| Carbohydrates | 0.0g |
| Fat | 1.4g |
Macronutrient Ratio
Protein 90%Carbs 0%Fat 10%
About Fish, Perch, Mixed Species
Fish, Perch, Mixed Species (Raw) contains 91 calories per 100g serving, with 19.4g protein, 0g carbs, and 0.92g fat. It is an excellent source of protein, making it ideal for muscle building and recovery.
How Fish, Perch, Mixed Species Fits Your Macros
- Fish, Perch, Mixed Species is an excellent source of protein, with 90% of its calories coming from protein.
- This food contains virtually no carbohydrates, making it suitable for low-carb and ketogenic diets.
More in Freshwater Fish
Food: Catfish (Breaded, Fried)
Fish > Freshwater Fish
Food: Fish, Bass, Fresh Water, Mixed Species
Cooking: Raw
Fish > Freshwater Fish
Low CarbZero Carb
Food: Fish, Bass, Freshwater, Mixed Species
Fish > Freshwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Fish, Bass, Striped
Cooking: Raw
Fish > Freshwater Fish
Low CarbLow FatZero Carb
More Fish
Food: Abalone
Cooking: Cooked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow Fat
Food: Anchovy (Canned in Oil)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Barramundi
Cooking: Baked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbLow Fat
Food: Canned Salmon (Pink)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
Track this food in your meal
Add Fish, Perch, Mixed Species to our Calorie Calculator and see your daily totals.