FishLow CarbLow FatZero Carb
Fish, Ocean Perch, Atlantic, Dry Heat
144 calories per 1 serving (Fish, Ocean Perch, Atlantic, Dry Heat, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 96 kcal |
| Protein | 18.5g |
| Carbohydrates | 0g |
| Fat | 1.87g |
| Fiber | 0g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 347mg |
Per serving (1 serving (Fish, Ocean Perch, Atlantic, Dry Heat, 150g))
| Calories | 144 kcal |
| Protein | 27.8g |
| Carbohydrates | 0.0g |
| Fat | 2.8g |
Macronutrient Ratio
Protein 81%Carbs 0%Fat 19%
About Fish, Ocean Perch, Atlantic, Dry Heat
Fish, Ocean Perch, Atlantic, Dry Heat contains 96 calories per 100g serving, with 18.5g protein, 0g carbs, and 1.87g fat. It is an excellent source of protein, making it ideal for muscle building and recovery.
How Fish, Ocean Perch, Atlantic, Dry Heat Fits Your Macros
- Fish, Ocean Perch, Atlantic, Dry Heat is an excellent source of protein, with 81% of its calories coming from protein.
- This food contains virtually no carbohydrates, making it suitable for low-carb and ketogenic diets.
More in Freshwater Fish
Food: Catfish (Breaded, Fried)
Fish > Freshwater Fish
Food: Fish, Bass, Fresh Water, Mixed Species
Cooking: Raw
Fish > Freshwater Fish
Low CarbZero Carb
Food: Fish, Bass, Freshwater, Mixed Species
Fish > Freshwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Fish, Bass, Striped
Cooking: Raw
Fish > Freshwater Fish
Low CarbLow FatZero Carb
More Fish
Food: Abalone
Cooking: Cooked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow Fat
Food: Anchovy (Canned in Oil)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Barramundi
Cooking: Baked
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbLow Fat
Food: Canned Salmon (Pink)
Fish > Saltwater Fish
High ProteinLow CarbZero Carb
Track this food in your meal
Add Fish, Ocean Perch, Atlantic, Dry Heat to our Calorie Calculator and see your daily totals.