BeefHigh ProteinLow CarbKeto Friendly
Beef, New Zealand, Imported, Cube Roll
394 calories per 1 serving (Beef, New Zealand, Imported, Cube Roll, Fast Roasted, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 262.5 kcal |
| Protein | 28.95g |
| Carbohydrates | 0.02g |
| Fat | 16.3g |
| Fiber | 0g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 50.5mg |
Per serving (1 serving (Beef, New Zealand, Imported, Cube Roll, Fast Roasted, 150g))
| Calories | 394 kcal |
| Protein | 43.4g |
| Carbohydrates | 0.0g |
| Fat | 24.4g |
Macronutrient Ratio
Protein 44%Carbs 0%Fat 56%
About Beef, New Zealand, Imported, Cube Roll
Beef, New Zealand, Imported, Cube Roll, Fast Roasted contains 286 calories per 100g serving, with 27.8g protein, 0.03g carbs, and 19.4g fat. It is an excellent source of protein, making it ideal for muscle building and recovery.
How Beef, New Zealand, Imported, Cube Roll Fits Your Macros
- Beef, New Zealand, Imported, Cube Roll provides a moderate amount of protein, with 44% of its calories from protein.
- Fat makes up 56% of the calories in Beef, New Zealand, Imported, Cube Roll, providing a moderate amount of dietary fat.
More in Roasts
Food: Beef, Brisket, Flat Half
Cooking: Braised
Beef > Roasts
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Beef, Brisket, Flat Half
Cooking: Raw
Beef > Roasts
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Beef, Brisket, Point Half
Cooking: Braised
Beef > Roasts
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Beef, Brisket, Point Half
Cooking: Raw
Beef > Roasts
Low CarbKeto Friendly
More Beef
Food: Beef
Beef > Other Beef
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Beef
Cooking: Raw
Beef > Other Beef
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Beef Composite
Beef > Other Beef
High ProteinLow CarbZero Carb
Food: Beef, Australian, Imported, Grass-Fed
Cooking: Raw
Beef > Other Beef
Low CarbKeto Friendly
Track this food in your meal
Add Beef, New Zealand, Imported, Cube Roll to our Calorie Calculator and see your daily totals.