SnacksLow Carb
Fish, Pike, Northern, Liver
234 calories per 1 serving (Fish, Pike, Northern, Liver, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 156 kcal |
| Protein | 16.6g |
| Carbohydrates | 4.3g |
| Fat | 8g |
| Fiber | 0g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 0mg |
Per serving (1 serving (Fish, Pike, Northern, Liver, 150g))
| Calories | 234 kcal |
| Protein | 24.9g |
| Carbohydrates | 6.5g |
| Fat | 12.0g |
Macronutrient Ratio
Protein 43%Carbs 11%Fat 46%
About Fish, Pike, Northern, Liver
Fish, Pike, Northern, Liver (Alaska Native) contains 156 calories per 100g serving, with 16.6g protein, 4.3g carbs, and 8g fat. It is an excellent source of protein, making it ideal for muscle building and recovery.
How Fish, Pike, Northern, Liver Fits Your Macros
- Fish, Pike, Northern, Liver provides a moderate amount of protein, with 43% of its calories from protein.
- Fat makes up 46% of the calories in Fish, Pike, Northern, Liver, providing a moderate amount of dietary fat.
More in Other Snacks
Track this food in your meal
Add Fish, Pike, Northern, Liver to our Calorie Calculator and see your daily totals.