Snacks
Fish, Lingcod, Liver
636 calories per 1 serving (Fish, Lingcod, Liver, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 424 kcal |
| Protein | 5.6g |
| Carbohydrates | 6g |
| Fat | 42g |
| Fiber | 0g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 0mg |
Per serving (1 serving (Fish, Lingcod, Liver, 150g))
| Calories | 636 kcal |
| Protein | 8.4g |
| Carbohydrates | 9.0g |
| Fat | 63.0g |
Macronutrient Ratio
Protein 5%Carbs 6%Fat 89%
About Fish, Lingcod, Liver
Fish, Lingcod, Liver (Alaska Native) contains 424 calories per 100g serving, with 5.6g protein, 6g carbs, and 42g fat. It is a high-fat food that provides concentrated energy and essential fatty acids.
How Fish, Lingcod, Liver Fits Your Macros
- Fish, Lingcod, Liver contains 5.6g of protein per 100g, contributing 5% of total calories.
- Fish, Lingcod, Liver is a high-fat food with 89% of calories from fat. Use portion control to manage overall calorie intake.
More in Other Snacks
Track this food in your meal
Add Fish, Lingcod, Liver to our Calorie Calculator and see your daily totals.