SnacksHigh ProteinLow Carb
Fish, Herring Eggs, Pacific, Dry
468 calories per 1 serving (Fish, Herring Eggs, Pacific, Dry, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 312 kcal |
| Protein | 60.4g |
| Carbohydrates | 2.8g |
| Fat | 6.6g |
| Fiber | 0g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 0mg |
Per serving (1 serving (Fish, Herring Eggs, Pacific, Dry, 150g))
| Calories | 468 kcal |
| Protein | 90.6g |
| Carbohydrates | 4.2g |
| Fat | 9.9g |
Macronutrient Ratio
Protein 77%Carbs 4%Fat 19%
About Fish, Herring Eggs, Pacific, Dry
Fish, Herring Eggs, Pacific, Dry (Alaska Native) contains 312 calories per 100g serving, with 60.4g protein, 2.8g carbs, and 6.6g fat. It is an excellent source of protein, making it ideal for muscle building and recovery.
How Fish, Herring Eggs, Pacific, Dry Fits Your Macros
- Fish, Herring Eggs, Pacific, Dry is an excellent source of protein, with 77% of its calories coming from protein.
More in Other Snacks
Track this food in your meal
Add Fish, Herring Eggs, Pacific, Dry to our Calorie Calculator and see your daily totals.