SnacksLow CarbLow Fat
Fish, Herring Eggs, Pacific
111 calories per 1 serving (Fish, Herring Eggs, Pacific, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 74 kcal |
| Protein | 9.6g |
| Carbohydrates | 4.47g |
| Fat | 1.93g |
| Fiber | 0g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 61mg |
Per serving (1 serving (Fish, Herring Eggs, Pacific, 150g))
| Calories | 111 kcal |
| Protein | 14.4g |
| Carbohydrates | 6.7g |
| Fat | 2.9g |
Macronutrient Ratio
Protein 52%Carbs 24%Fat 24%
About Fish, Herring Eggs, Pacific
Fish, Herring Eggs, Pacific (Alaska Native) contains 74 calories per 100g serving, with 9.6g protein, 4.47g carbs, and 1.93g fat. It is an excellent source of protein, making it ideal for muscle building and recovery.
How Fish, Herring Eggs, Pacific Fits Your Macros
- Fish, Herring Eggs, Pacific is an excellent source of protein, with 52% of its calories coming from protein.
More in Other Snacks
Track this food in your meal
Add Fish, Herring Eggs, Pacific to our Calorie Calculator and see your daily totals.