SnacksLow CarbLow Fat
Fish, Herring Eggs On Giant Kelp, Pacific
95 calories per 1 serving (Fish, Herring Eggs On Giant Kelp, Pacific, 150g)
Try in our Calorie CalculatorNutrition Facts
Per 100g
| Calories | 63 kcal |
| Protein | 11.3g |
| Carbohydrates | 2.6g |
| Fat | 0.8g |
| Fiber | 0g |
| Sugar | 0g |
| Sodium | 61mg |
Per serving (1 serving (Fish, Herring Eggs On Giant Kelp, Pacific, 150g))
| Calories | 95 kcal |
| Protein | 16.9g |
| Carbohydrates | 3.9g |
| Fat | 1.2g |
Macronutrient Ratio
Protein 72%Carbs 17%Fat 11%
About Fish, Herring Eggs On Giant Kelp, Pacific
Fish, Herring Eggs On Giant Kelp, Pacific (Alaska Native) contains 63 calories per 100g serving, with 11.3g protein, 2.6g carbs, and 0.8g fat. It is an excellent source of protein, making it ideal for muscle building and recovery.
How Fish, Herring Eggs On Giant Kelp, Pacific Fits Your Macros
- Fish, Herring Eggs On Giant Kelp, Pacific is an excellent source of protein, with 72% of its calories coming from protein.
More in Other Snacks
Track this food in your meal
Add Fish, Herring Eggs On Giant Kelp, Pacific to our Calorie Calculator and see your daily totals.